Farama
مشاوره آنلاین سلامت

1403/03/28 -

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، کارآفرین برتر ملی و کار آفرین برتر استان تهران ، فعالیت خود را در آذرماه سال 1380 آغاز کرده است . این موسسه در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فناوری به ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) فعال بوده است و از بدو تاسیس ، نوآوری را در سرلوحه فعالیت های خود داشته است. حاصل این فعالیت ها، طراحی و اجرای ده ها طرح تحقیقاتی و انتشار صدها مقاله در معتبر ترین مجلات بین المللی و تربیت تعداد زیادی پژوهشگران جوان می باشد. این موسسه ، به عنوان یک شرکت دانش بنیان تولیدی صنعتی در حوزه فناوری اطلاعات به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده است.

موسسه فرزان نخستین مرکز نگارش علمی ایران را پایه گذاری کرده است. از این موسسه تاکنون بیش از 500 مقاله در مجلات معتبر بین المللی تا عامل تاثیر (IF) در حد 24 منتشر شده است.همچنین با انعقاد بیش از 4000 قرار داد ؛ با دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و اعضای هیات علمی در زمینه اجرای طرح های تحقیقاتی سلامت و ارائه مشاوره ای و خدمات پژوهشی فعالیت نموده است.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان نخستین سازمان پژوهش های بالینی ایران را با تایید سازمان غذا و دارو (معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت) تاسیس نموده است و در حوزه تحقیق و توسعه دارویی فعالیت می نماید. در این راستا 30 قرار داد و تفاهم نامه بین المللی با مراکز و سازمان های خارجی و بین المللی منعقد شده است.

موسسه همچنین نخستین سازمان مدیریت اطلاعات بالینی را پایه گذاری کرده است و در زمینه اجرای طرح های مدیریت داده به ویژه مطالعات اپیدمیولوژیک و کارآزمایی های بالینی ارائه خدمت می نماید.

این موسسه با هدف ارتقای کیفیت خدمات سلامت ، دوره های اعتبار بخشی بیمارستانی را در چارچوب دپارتمان تحول کیفیت سلامت (HQT) عرضه کرده است که کارشناسان ستادی وزارت بهداشت و تعدادی از بیمارستان های کشور تحت پوشش این آموزش ها قرار گرفته اند.

همچنین موسسه برای آموزش سلامت دارای مجوز از سازمان برنامه و بودجه کشور است و صلاحیت آن برای آموزش به بیش از 4 میلیون کارکنان دولت جمهوری اسلامی ایران به تایید این سازمان، وزارت نفت، استانداری تهران و همچنین نهاد های عمومی همچون شهرداری تهران نیز رسیده است. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در زمینه های مختلف، صلاحیت آموزشی موسسه را مورد تایید قرار داده است. این موسسه دارای سابقه همکاری های آموزش سلامت با بیش از 50 دانشگاه علوم پزشکی و معاونت های مختلف وزارت بهداشت از جمله معاونت درمان، معاونت بهداشت، معاونت غذا و دارو، معاونت تحقیقات و فناوری و معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت می باشد.

در حوزه فناوری اطلاعات و سلامت هوشمند، تاکنون 19 نرم افزار وب و 10 اپلیکیشن موبایل اندروید و ios را در زمینه سلامت به کاربران ایرانی عرضه نموده است که بعضا به تایید شورای عالی انفورماتیک و مرکز فناوری اطلاعات و توسعه رسانه های دیجیتال نیز رسیده است. موسسه دارای 13 وب سایت است و تا کنون بیش از 130,000 نفر تحت پوشش آموزش آنلاین موسسه قرار گرفته اند.

در زمینه سلامت الکترونیک و همراه، موسسه در اقدامی نوآورانه در سطح جهان، خدمات سلامت هوشمند را بر بستر وب و موبایل به صورت یکپارچه به مراکز بهداشتی درمانی، دانشگاه های علوم پزشکی، وزارت بهداشت، پزشکان ارجمند و عموم مردم ارائه نموده است.

از جمله این خدمات می توان به «هوما: سامانه مراقبت های هوشمند سلامت»، «اپلیکشین های موبایل برای عموم مردم (فرشته سلامت) و کارکنان سلامت(بیمار من)»، «فراکام: سامانه ارتباطات هوشمند»، «فراما: سامانه مشاوره آنلاین و تلفنی سلامت»، «فراسای سلامت: آموزش و سنجش الکترونیک سلامت» ، «سامانه نقشه راه سلامت»، «سامانه تشخیص هوشمند»، «سامانه گزارش دهی بیماری ها(IRDR) » و تعدادی سامانه های دیگر اشاره کرد.

هم اکنون برنامه های هوشمند در زمینه های دیابت، قلب سالم، سلامت روان، سلامت خانواده، تکامل کودک، فعالیت بدنی و ترک سیگار ارائه شده است و می تواند برای برگزاری کمپین های هوشمند سلامت و ارائه خدمات به عموم مردم مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه های هوشمند مبتنی بر مدل های هوشمند(smart) ، شخصی سازی(Personalization) و تعامل کاربر(Interactive) می باشد. برنامه کمپین های هوشمند متشکل از ارزیابی و بازخورد هوشمند به خود کاربران، فلوچارت های هوشمند و نقشه راه شخصی سازی شده برای هر کاربر به طور مجزا با استفاده از فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی (AI)، اپلیکیشن موبایل، پایش و مشاوره از راه دور بصورت آنلاین، تلفن و پیامک،استفاده از شبکه های اجنماعی، پام های یادآور و آموزشی هوشمند و آموزش به عمومی بیماران (Public / Patient Education) بصورت مجازی، چند رسانه ای و تعاملی با امتیاز برای کارکنان دولت می باشد. ترکیب این برنامه ها می تواند در خدمت آموزش، پیشگیری و ارتقای سلامت باشد و دارای انعطاف کامل برای تغییر مطابق با سیاست ها و برنامه های دستگاه ها و سازمان های عمومی ، دولتی و خصوصی می باشد.

انتشارات موسسه فرزان دارای مجوز نشر کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و کتاب هایی را به زبان فارسی و انگلیسی منتشر کرده است یا در دست انتشار دارد. پیش از این نیز، انتشاراتی از همکاران موسسه در حوزه سلامت، توفیقات مختلفی را کسب کرده بود.

موسسه فرزان همچنین نخستین خبرنامه الکترونیک پژوهش و فناوری ایرانی با شمارگان 40000 در سطح کشور منتشر نموده است.

این موسسه در سال 1390 در مرحله نخست به عنوان کارآفرین برتر استان تهران و در مرحله بعد به عنوان کارآفرین برتر ملی انتخاب شد و در جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر با حضور ریاست جمهوری اسلامی ایران مورد تقدیر قرار گرفت. موسسه در سال 1391 در همایش ملی مدیریت کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران(EMIC Tech 2012) عنوان شرکت برتر کارآفرینی را دریافت و موفق به اخذ تندیس پرتو زرین کارآفرینی از این همایش گردید. همچنین در همین سال در جشنواره بزرگان نوآوری موفق به اخذ تندیس نوآوری شده است. گقتنی است که موسسه موفق به اخذ تندیس از همایش ملی تعاون نیز شده است. همچنین برای محصولات موسسه در حوزه فناوری اطلاعات، نشان حمایت از تولید ملی به موسسه اختصاص یافته و به عنوان فرآیند برتر در جشنواره تعالی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز انتخاب شده است. در سال 1390 همچین مدیر عامل موسسه ضمن حضور در نشست مقام معظم رهبری با برگزیده فعالان اقتصادی توفیق سخنرانی در این نشست را در حضور معظم له یافت.

در حوزه تالیف کتاب های سلامت نیز ما موفق شده ایم جوایز کتاب سال دانشگاهی، کتاب سال دانشجویی، کتاب برگزیده جشنواره ابن سینا و کتاب برگزیده جشنواره شهید هدایت را بعضا در نوبت های متوالی این جشنواره ها دریافت نماییم. تمامی این جوایز برای تالیف و نشر کتاب های بالینی و علوم پایه پزشکی اعطا شده است.

موسسه در عرصه مسئولیت های اجتماعی نیز حضور داشته است. مدیر عامل موسسه به عنوان نماینده کارآفرینان در شورای عالی اشتغال کشور حضور داشته و همچنین به عنوان منتخب کارآفرینان برتر استان، عضویت حقیقی هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران و دبیر کل کار گروه های کانون بوده است. وی همچنین رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره کارآفرینی استان تهران و دبیر کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی می باشد.

 

جهت آشنایی بیشتر یا استفاده از خدمات موسسه می توانید با ما تماس حاصل فرمایید:

آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای خیابان ستارخان، کوچه شهید صیامی، پلاک 17

صندق پستی: 1678-13185

تلفن: 66423101-021     66439463-021     66919206-021     66597463-021     66597464-021     66563174-021

فکس: 66423304-021

پست الکترونیک: grhabibi@farzaninstitute.com

نظرات ارزشمند شما